
Az évek röpülnek, a hengerek száma pedig szép lassan, de biztosan csökken szinte minden gyártónál: a folyamat alól a prémium márkák sem kivételek. A BMW már gyártja, sőt árusítja új, háromhengeres benzines és dízelmotorját, de hamarosan a svédek is követik a bajor példát, s már 2016-ban előállnának a saját megoldásukkal.
A hírt Derek Crabb, a Volvo hajtáslánc részlegének első embere osztotta meg a minap a sajtóval, azonban a részletekre természetesen nem tért ki a szakember. Ennek ellenére azért csepegtetett némi információt: az első variáns egy háromhengeres, benzines motor lesz, amely 2016-ban a lehető leghamarabb bemutatkozik. Sőt, azt is tudni lehet, hogy a svédek a BMW metódusát követik, azaz az ideálishoz legközelebb álló, 500 köbcentiméter lökettérfogató hengerekkel modulárisan dolgoznak. Ennek eredményeképpen kerülhetnek a kétliteres, négyhengeres benzin- és dízelmotorok alá a 1,5 literes, háromhengeres erőforrások.
Az új egységek egyébként az S60-ban, valamint a V60-ban debütálnak majd, ahol a Fordtól származó, 150 és 180 lóerő teljesítményű, T3 és T4 néven forgalomba hozott négyhengeres turbómotorokat váltják le. A már említett típusok mellett a közepes mérető SUV, valamint a V40 motorházteteje alá is bekúsznak a későbbiekben az újdonságok.
Emellett a Volvo háromhengeresei kiváló alapot nyújthatnak a jövő hibrid hajtásláncaihoz is, hiszen egyelőre csupán dízel-elektromos szerkezetet kínál a svéd gyártó. Nagyobb modellekbe azonban biztosan nem kerül be az új motorcsalád, hiszen maga Crabb biztosította a sajtót arról, hogy az S60-V60 páros lesz a legnagyobb háromhengeressel is kapható Volvo. Ennek oka pedig nem is a teljesítményben keresendő, hanem a szakember elmondása szerint a nyomaték lesz kevés a méretesebb típusok méltó mozgatásához.
