Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

A közelmúltban egy már csak kis mértékben Polonak álcázott Volkswagen Up modell került lencsevégre, bizonyítván, hogy a fejlesztési munkálatok utolsó stádiumukba kerültek és, hogy 2011-ben újabb modellinvázióra számíthatunk a konszern részéről. A vállalat tervei szerint az új típus sokat tehet a VW világelsőségéért, hiszen a kínai és az indiai piacon egyre növekszik a kereslet az európai szemmel kis felszereltségű és motorizáltságú belépő modellek iránt. Az azonos platformra építetett a SEAT és a Skoda eladási terveivel együtt évi félmillió darab Up értékesítését tervezi a Volkswagen. A típus azonban nem csak a németeknek, spanyoloknak, vagy a cseheknek jelent sokat. A gyártósorok beindítása Szlovákiában is nagy örömet jelent, hiszen az összeszerelés Pozsonyban folyik majd.

Míg az Up tanulmány farmotoros és hátsókerekes hajtáslánccal rendelkezett, a sorozatgyártású verzió orrmotoros és elsőkerékhajtású lesz. A motorháztető alá pillantva azonban találunk majd meglepetéseket, hiszen előre láthatólag beépítésre kerülnek a konszern legújabb fejlesztései, így a kéthengeres turbómotorok, a 0,8 literes, 70 lóerős benzines és az 51 lóerős dízel. Ezek mellet minden bizonnyal megrendelhetők lesznek az aktuálisan kínált Polo három hengeres erőforrásai; az 1200 köbcentiméteres benzines 60 lóerővel és a TDI 75 lóerővel. A fejlesztések előrehaladtával 2013-tól számíthatunk az elektromos Up megjelenésére is.

A formatervezés tekintetében az Up minden bizonnyal illeszkedik majd a VW új arculatához és ehhez egy jó adaggal merít az Up tanulmánnyal hozott stíluselemekből is. A mérnököknek nehéz dolguk van, hiszen az új Up-nak nem csak Európában, de a világ szinte minden táján helyt kell majd állnia, ráadásul úgy, hogy mindegyik márka, mindegyik karosszéria-verziója megfeleljen a közízlésnek. Az Up sikeréhez egy az eddigieknél ügyesebb árbeli pozicionálás nagyban hozzájárulhatna...