Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

A címben szereplő szlogen a Nissan stratégiáját vetíti előre az elektromosokat tekintve, hiszen a japán gyártó 2020-ra azt szeretné, ha az általa Európában értékesített gépjárművek 20%-a teljesen elektromos volna. A jelenlegi eladási számok még nem vetítnek elő ilyen gyors növekedést, azonban tény, hogy az elkövetkező pár évben az elektromosok okozhatnak még meglepetést.

A Nissan palettáján jelenleg a Leaf és az e-NV200 szerepel, mint elektromos modell, és többek között az északi országokban tapasztalt népszerűség miatt mintegy 6%-os részesedéssel rendelkeznek a teljes Nissan mennyiséget alapul véve. A márka rámutatott, hogy például Norvégiában az elektromos autók fogadtatásán mennyire nagyot változtatott a megfelelő vásárlásösztönzési rendszer. Az emisszió csökkentése hamarosan még szigorúbb keretek között folytatódik, miközben az elektromosok folyamatosan nagyobb hatótávolsággal és lejjebb kúszó árakkal nyerhetnek nagyobb teret a benzinesekkel és dízelekkel szemben.

Van egy olyan ország, ahol a napokban kincsnek számított a villanyautó: Franciaországban a tüntetések miatt akadozó üzemanyag ellátási rendszer, a kiürült kutak példája megmutatta, hogy könnyen adódik olyan szituáció, amikor benzin és gázolaj nélkül kell boldogulni. Ezt a hullámot kívánja marketinges offenzívával meglovagolni a Renault, miközben a Citroën, a Volvo és a Kia is megpróbálja megszólítani az embereket.

Persze Franciaországban ettől még nem lesz nagy hirtelen olyan kereslet a villanyautók iránt, mint amilyen Norvégiában vagy az Egyesült Államokban tapasztalható, azonban a történtek rámutattak az alternatív hajtások szükségességére. Persze a jövőre való tekintettel a Leaf, az e-NV200 és úgy összességében a Nissan elektromos programja csak akkor lesz konstans módon sikeres, ha további frissítéseket eszközöl a márka - de ezek már csőre töltve várakoznak.

Azért már megérett az erősítés helye, májusban például 39%-kal csökkentek a Leaf eladási mutatói, így idén 4700 példányos eladás realizálható. Csak májusban 53%-ot zuhant az érdeklődés a 2015-ös csúcsokhoz képest, ami 979 darabot jelent. A korábbi sikerek egyértelműen jelezték, hogy jó az irány, de ezúttal is próbál a piac kiáltani, még pedig előrelépésért, nem is beszélve a fokozódó konkurenciaharcról. A Leaf rövidebb távon is csak akkor maradhat piacképes, ha kedvezőbb áron és a jelenleginél nagyobb hatótávolsággal rendelkezik majd.