Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Az Aston Martin a tegnapi nap folyamán hivatalos keretek között leleplezte vadonatúj fejlesztésű Le Mans-i (pontosabban LMP1 kategóriájú) versenyautóját, amelyet a legendás 24 órás futamon kívül jó néhány más neves eseményen is harcba fog küldeni a 2011-es szezon folyamán.

A Gulf olajtársaság színeiben pompázó AMR-One nevet viselő nyitott szörnyeteget a brit cég mérnökei direkt a hosszú távú versenyek igénybevételeihez fejlesztettek. A tömeg lehető legalacsonyabban tartása végett (a pontos adat egyelőre ismeretlen) telis-tele van az autó karbonból készült elemekkel és természetesen a teljes karosszéria is ebből a rendkívül könnyű, ám mégis nagyon erős anyagból készül.

A meghajtásról egy mindössze kétliteres hengerűrtartalmú, ám turbófeltöltéssel lélegeztetett hathengeres benzinmotor gondoskodik, amelynek 550 lóerős teljesítménye egy speciális hatfokozatú szekvenciális sebességváltón keresztül jut el a hátsó kerekekhez.

Az Aston Martin illetékese elmondta, hogy összesen hat darab AMR-One legyártását tervezik, amelyekből egy a nemzetközi Le Mans Kupában, kettő pedig más, „kiválogatott” eseményeken fog versenyezni – a maradék három pedig természetesen pótautó lesz. A Le Mans szériában különben 009-es, a többi futamokon pedig 007-es rajtszámmal fognak starthoz állni a szélvészgyors négykerekűek.